Hotel San Gil
Hotel San Gil

Hotel San Gil

Charmerende hotel i Sevilla - flot indrettet i et traditionelt andalusisk palæ med have. Bygningen er rigt udsmykket med farverige fliser og originale vinduer. Hotellet har en fremragende beliggenhed kun 2 km til domkirken i den gamle bydel, og der er restauranter og caféer tæt på hotellet.

Faciliteter: Hotellet har tagterrasse med liggestole samt sæsonåbnet udendørs swimmingpool, elevator og hyggelig restaurant, hvor der i sommermånederne er mulighed for udendørs servering. I baren kan du nyde en typisk sevilliansk udsmykning. Oplev også patioen – den indre have med springvand og en århundred gammel cypres.

Værelser: Alle de rummelige værelser er udstyret med TV, aircondition, minibar, sikkerhedsboks og gratis wifi. Pæne badeværelser med badekar/bruser, toilet og hårtørrer.